System DFF AirFLOW™

System DFF AirFLOW™ 

 

DFF AirFLOW™ to rozwiązanie, które wyróżnia serię TORRID od standardowych suszarek laboratoryjnych.

Nowatorska konstrukcja komory roboczej suszarek z wymuszonym obiegiem powietrza polegająca na odpowiednim usytuowaniu kominów wentylacyjnych względem wydajnego wentylatora pełniącego funkcję mieszająco-wywiewną. 

DFF AirFLOW™ pozwala na osiągnięcię nawet 120/h wymian powietrza w komorze, skutecznie skracając czas suszenia w stosunku do konkurencyjnych urządzeń.

 

 

Zasada działania: 

 

Podczas cyklu pracy urządzenia element grzejny ogrzewa powietrze w komorze. Wentylator miesza powietrze zapewniając jego równomierną temperaturę. W komorze zachodzi proces parowania (ewaporacji) cząsteczek wody znajdujących się na powierzchni ogrzewanych przedmiotów. Cząsteczki wody parują zwiększając wilgotność powietrza w komorze. Wentylator oprócz mieszania powietrza w komorze „wyrzuca” część wilgotnego powietrza na zewnątrz górnym kominem wentylacyjnym. Wytwarza się podciśnienie powodujące zassanie powietrza dolnym kominem wentylacyjnym z zewnątrz urządzenia o znacznie mniejszej wilgotności powodując zwiększenie szybkości procesu suszenia.

 

Regulacja procesu odbywa się poprzez odpowiednie ustawienie zasuwy dolnego komina wentylacyjnego.